Program

Szanowni Państwo,

Uważam, iż sprawowanie mandatu Radnej miasta Lublin wymaga wsłuchiwania się w potrzeby mieszkańców i elastycznego reagowania na nowe wyzwania.

Poniżej przedstawiam najważniejsze punkty mojego programu, jednocześnie zachęcam do przesyłania do mnie informacji, jakie problemy w naszej dzielnicy wymagają reakcji Rady Miasta.

Chcę być Twoim rzecznikiem w Radzie Miasta

Lublin:

Zależy mi na dynamicznym rozwoju Lublina. Swoboda dla przedsiębiorców, a nie hamowanie lokalnej gospodarki to jeden z filarów mojego programu. Będę walczyła o ułatwienia komunikacyjne, a nie zakorkowany Lublin. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta należy rozbudować system monitoringu miejskiego, będę też zabiegała o większy nadzór w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

Czuby:

Chcę rozwiązać wreszcie problem zmotoryzowanych mieszkańców dzielnicy, czyli ciągły deficyt parkingów na naszych osiedlach. Zadbam o wyznaczenie na parkingach i zatokach postojowych miejsc dla osób niepełnosprawnych. Przyjazne miasto to bezpieczne place zabaw, ulice i skwery. W pracy nad zwiększeniem bezpieczeństwa zamierzam być bezlitosna.

Domy kultury, szkoły i miejsca użyteczności publicznej muszą być aktywnie wykorzystywane w celu zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży. W zdrowym ciele zdrowy duch – zamierzam propagować zdrowy i aktywny styl życia mieszkańców naszego miasta.

Wąwóz – miejsce aktywności, odpoczynku spotkań kulturalnych. Chcę spełnić marzenie wszystkich wielu mieszkańców naszej dzielnicy, czyli doprowadzić do połączenia wszystkich ścieżek rowerowo-spacerowych w bezpośredniej okolicy wąwozu. Należy ustawić w wąwozie kosze na śmieci oraz na psie odchody. Zamierzam doprowadzić do budowy w wąwozie pomiędzy LSM a Czubami kilku placów rekreacji, np.: ławeczki, stoliki szachowe oraz place zabaw.

Jako radna będę aktywnie wspierała inicjatywy mieszkańców. Chcę, abyśmy wspólnie wskazali, które miejsca w naszej dzielnicy są niebezpieczne, a następnie zamierzam podjąć działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa w tych miejscach.

Będę zabiegała o usprawnienie komunikacji naszego osiedla z pozostałymi częściami Lublina. Jestem orędowniczką wybudowania Dzielnicowego Domu Kultury w Dzielnicy Czuby Południowe. Będę starała się o środki na naprawę oraz budowę chodników i ulic w naszej dzielnicy a w ramach poprawy bezpieczeństwa mieszkańców zamierzam starać się o budowę spowalniaczy prędkości, ale tylko w tych miejscach, w których jest to niezbędne i potrzebne. Chcę doprowadzić do wykonania bezpiecznego przejścia przez/pod torami kolejowymi.

Możemy to zrealizować, możemy to zmienić!